Inspirativní setkání

Někdy vám život přivede do cesty člověka, který vás dokáže inspirovat jen tím, že je. Tím člověkem pro mne rozhodně byla i Iveta Vyštejnová.

S Ivetou jsem se sešla na projektu, který se věnoval lidem, kteří pečují o rodinného příslušníka. Většinou šlo o maminky, které se starají o handicapované děti. Obdivuji jejich sílu čelit osudu, konvencím, předsudkům, sílu, o které většinou ani neví, že ji mají. Ivčo, děkuji za vaše slova a děkuji, že jste!

S paní Zborníkovou jsem měla tu čest se poznat na přednáškách konaných v rámci projektu pro lidi, kteří dlouhodobě pečují o nemocné rodinné příslušníky. Její přednášky se řadily k těm opravdu nejlepším, a to nejen odborností, ale i jejím neuvěřitelně citlivým přístupem. Dokázala i díky svým životním zkušenostem (sama je milující maminkou), ale i svou empatií mnohým z nás výborně poradit a rozklíčovat mnohdy situace, které jako by předtím neměly řešení. Musím i ocenit její odvahu předstoupit a naslouchat tolika těžkým životním osudům. Nikdy na ní nebylo znát, že ji to obtěžuje – ba naopak.

Paní Alenko, všechny Vám velice děkujeme za pomoc a za to, že jsme Vás mohly poznat. Přejeme Vám hodně životní pohody – zasloužíte si ji.

Iveta Vyštejnová – účastnice projektu